POLAT ALEMDAR NERDESİN?

 

Biliyorsunuz çok değil üç beş sene önce Fatih Akyel isimli Trabzonspor’a küfretmiş bir oyuncuyu alıp, oynatıp, yetmedi kaptan yapıp sonra da kovduk. O zamanlar yazdık çizdik söyledik ilkelerimizi çiğnemeyin, çiğnetmeyin. Biz bunu kaldıracak bir camia değiliz diye. Ama “ilke”yi bir çocuk ismi sanan zihniyet kendi küçük dünyalarına yakışır biçimde ısrarla bu yanlışı yapmaya ve sonuçlarıyla da tüm camiayı yaralamaya neden oldu. Madem bir sezon geçmeden adeta kovarcasına onu takımdan gönderecektiniz de neden Trabzonspor ismini kirlettiniz, kaptanlık makamımıza leke sürdünüz.

 

Trabzon’daki Gaziantepspor ile oynanan kupa maçının devre arasında eski Trabzonspor yöneticilerinden biri ile yeni yöneticilerinden biri kavga etmiş. Yeni yönetici eski yöneticiye kafa atarak burnunu kırmış. Yönetim bu olayı kınamamış, eski yöneticisinin maruz kaldığı şiddet görüntüleri için üzüntülerini bildirmemiş adeta olayı tasvip etmişti. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım bu olay en hafif tabiri ile ayıp değil midir? Bizim protokol tribünündeki bu olay kınanması gereken bir olay değil midir? Bunu yapmayan yönetim aciz yönetim değil midir? O halde ulusal basın bu olayı yazınca “bizi karalamak istiyorsunuz” diye bütün medyaya ana avrat sövmek de neyin nesi oluyor.

 

Bütün bu olanları merakla izlerken yönetim Vestel Manisa maçında kafile başkanlığını bu dayakçı Kahraman’a vererek adeta onu ödüllendirdi.  Şaşırmadık desek yeridir. Acaba danışmanına forma yaptıran, yıldız alacağım diye bütün yıldızlarını satıp taraftarı aylarca gökyüzüne baktıran, olmayan benzin istasyonunun gelirini bilançoya yazan, kurumsallaşmaya önem vereceğiz deyip İstanbul’daki TsClub mağazalarını kapatan, son mali kongrede amigonun emri ile birbirlerine sarılıp barış rüzgarları estiren kafadan ne bekliyordunuz.

 

 

 

Değerli Trabzonsporlular bu satırların yazarının şimdiye kadar yazdığı hiç bir şey yalanlanmadı. Bu nedenle afaki ve kulaktan dolma bilgiler yerine sağlaması yapılmış bilgileri size aktarmayı hep görev bildim. Ben “ilke” nin bir çocuk ismi olmadığını bilip o sorumlulukla yazı yazanlardanım.

 

Çok ama çok güvenilir kaynaklardan aldığım bir duyumu sizinle paylaşmak istiyorum.

Trabzonspor yönetimine sormak ve eğer bir babayiğit cevaplarsa da bu köşede yanıtını aynen yayınlamak istediğim çok önemli bir sorum var. Soru şu: Geçen yıl korsan Trabzonspor ürünü üreten br şahıs İstanbul’da yakalanmış mıdır? İbreti alem olsun diye bu şahsın canına okunması gerekir iken bu korsan Altından bir taş gibi kıymetli yöneticimizin ricası ile affedilmiş midir?

 

Kahraman Bey! İyi şeyler yapmak için yönetime girdiğinizden eminim. Bu zor zamanda yaptığınız bu özveri ile kendinize göre bir kahramanlık yaptığınızı düşünebilirsiniz ama inanın yaptıklarınız ile Trabzonspor’a çok zarar verdiniz. İstifa da bir erdemdir. Adınıza yakışan bir hareket yapın ve İstifa edin. Hem de hemen. Zira dayakçıdan “Kahraman” olmaz.

 

Yoksa kodumu oturtan ve kurtlar vadisi formatından etkilenen delikanlıları ile meşhur yönetim üyeleri bu dayakçı Kahraman’dan korkuyor mu?

 

Korkmayın yav. Alkollü araç kullanırken başı polislerle belaya giren Deniz Akkaya nasıl Polat Alemdar’dan yardım istediyse size de yardım edecek bir Polat Alemdar bulunur elbet. Şöyle bir etrafınıza bakın eminim zorlanmayacaksınız. Ben bile burdan görür gibiyim..

 

 

Saygımla

 

yavuz.saltik@infakto.com.tr

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !