Nerelerdesiniz?

 

 

Nerelerdesiniz?

Samimi müslümanım, siyasi hiç bir emelim, mesajım yok. Bu örtüyü sadece allah emri olduğu için yani inancım gereği takıyorum dediğiniz için sizin bu haklı mücadelenize destek vermiştim.

 

Nerelerdesiniz?

Türbanlılar olarak bizim de üniversite eğitimi almamız en doğa hakkımız olmalı. Biz de erkek tahakkümünü kırıp ekonomik bağımsızlığımızı kazanmalıyız dediğiniz için her eyleminizde yanınızda olmuştum.

 

Nerelerdesiniz?

İmza attığım çarşaf çarşaf kağıtlarınız? Okulunuzun demirkapısına bedeninizi bağladığınız kelepçeleriniz nerede?

 

Nerede gösterilerinizi çember altına alan polislere sunduğunuz güller?

 

Uçuk kaçık kılık kıyafetler ile marjinal yaşamlarını rahatça yaşayabilen ve sizi en iyi anlayacağını sandığınız bir çok arkadaşınızdan nasıl da umarsızca destek beklemiştiniz. Gazetelerindeki sırça köşk köşelerinden demokrasi havarisi kesilen yaza-çizer takımından yüreğinizi ferahlatan satırları boşuna aramıştı gözleriniz.

 

Nerelerdesiniz?

Boğaz köprüsünü sevgi zinciri misali tutuşarak geçen elleriniz, okula gidebilen başı açık kız arkadaşlarınıza ağlayarak ve gıpta ile bakan gözleriniz nerede?

 

Nerede her haber bülteninde müjdeli haber bekleyen kulaklarınız?

Nerede ‘‘İnanca saygı, düşünceye özgürlük’’ diyen dilleriniz?

Okutmak istediğiniz öğrencileriniz, yapmak istediğiniz deney ve ameliyatlar, girmek istediğiniz duruşmalar var sanıyordum.

 

Nerelerdesiniz?

“Kimseninin arka bahçesi olmadık, olmayacağız. Birilei bizi kullanarak siyaset yapıyorsa bunun bedelini bize ödettirmeyin” dediğiniz ve bunu da anladığım için destek verdiğim kızkardeşlerim, ablalarım..

 

Sahi nerelerdesiniz?

Hepiniz işe mi girdiniz, yoksa “kadının yeri evidir” diyen bir eş bulup evlendiniz mi yoksa?

 

Nerelerdesiniz?

Sen hala okul kapısından içeri giremiyorken türbanlı iki bakan, on milletvekili eşi gösterip mi susturdular sizi yoksa?

 

Nerelerdesiniz?

Bir ay sonra okullar açılacak. Birileri bin bir heves ve heyecanla okul yollarına düşerken benim gözlerim sizi arayacak boşuna. Oysa siz yoksunuz?

 

Hepiniz ama hepiniz allah rızası için sizi okutacak bir hayırsever bularak yurtdışında mı okumaya gittiniz?

 

Nerelerdesiniz?

Her normal Türk vatandaşı gibi anne babası vergi verdiği halde bir ortaçağ mantığı ile başını örtmesi yasaklandığı için üniversitede okuyamayan, ama artık eylem de yapmayan kızlar birikti okul kapılarının önünde yığınla....

 

Nerelerdesiniz?

Yoksa kapı önlerinde türbanı ile okula alınmayı bekleyen biçare hemcinsleriniz, türbanlı kızkardeşlerinizin ağlamalarını duymamamak için gittiğiniz yerlerden daha da uzaklara mı kaçtınız?

 

Allah aşkına söyleyin gerçekten de nerelerdesiniz?

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !